PolskiEnglishDeutsch

Zakładanie spółek

Kancelaria IURIDICA® oferuje kompleksową pomoc prawną przy zakładaniu, rejestracji spółek prawa handlowego. Prowadzimy konsultacje również w zakresie otwierania przedstawicielstw  firm zagranicznych w Polsce.

Mamy bogate doświadczenie w rejestrowaniu zarówno Spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i Spółek akcyjnych. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zazwyczaj jest tworzona dla mniejszych przedsięwzięć i jej utworzenie jest szybsze i mniej kosztowne. Spółki akcyjne tworzy się wtedy, gdy zamierza się np. w przyszłości wejść na giełdę i przy okazji ściągnąć kapitał z rynku. Jeżeli Spółkę z o.o. (lub akcyjną) tworzy inna spółka musi mieć dokumenty rejestrowe swego kraju (spółka zagraniczna) zaopatrzone w apostile zgodnie z konwencją haską. Dokumenty te muszą być tłumaczone przysięgle na j. polski.

Koszty utworzenia spółki w Polsce to (według stawek na 15 lutego 2012 r.):

  • opłaty sądowe: 1.000,00 zł.
  • opłaty notarialne uzależnione od wysokości kapitału tworzonej spółki (nie więcej jednak niż 12.000,00 zł) plus podatek VAT
  • podatek od czynności prawnych: 0,5 % od wartości kapitału
  • koszty obsługi i konsultacji prawnych obejmują przygotowanie umowy spółki, konsultacje i wyjaśnienia, przygotowanie dokumentów do Sądu, reprezentację przed sądem, Wojewódzkim Urzędem Statystycznym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Urzędem Skarbowym, do czasu rejestracji, koszty te bez kosztów ewentualnych tłumaczeń wynoszą od 5.000,00 zł.  plus 23% VAT w górę.
Posiadamy również w ofercie gotowe (zarejestrowane) tzw. "czyste" spółki z o.o., w tym zarejestrowane 20 lat temu, które możemy zaoferować naszym klientom.

W celu uzyskaniu bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Zaufali nam: